ЭФИРНІ МАСЛА

Image

АРОМАЕРОТИКА

АРОМАЭРОТИКА

АРОМАПСИХОЛОГІЯ

АРОМАЭРОТИКА

АРОМАТЕРАПІЯ

АРОМАЭРОТИКА

АРОМАКУЛИНАРІЯ

Image

АРОМА-АРТ-ТЕРАПІЯ

АРОМАЭРОТИКА

АРОМАТНИЙ ВІДЕОБЛОГ

Image

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ

ЭФИРНІ МАСЛА

Image

АРОМАЕРОТИКА

АРОМАЭРОТИКА

АРОМАПСИХОЛОГІЯ

АРОМАЭРОТИКА

АРОМАТЕРАПІЯ

АРОМАЭРОТИКА

АРОМАКУЛИНАРІЯ

Image

АРОМА-АРТ-ТЕРАПІЯ

АРОМАЭРОТИКА

Ароматерапія в сім'ї

 

Ароматерапія – це природній, мудрий, стародавній, науково обгрунтований метод лікування і профілактики за допомогою ефірних олій.

Основною перевагою ароматерапії є регулююча дія не тільки на окремі органи, а на весь організм в цілому.

Лікувальний і профілактичний ефект досягається малими концентраціями, які включають механізми саморегуляції і відновлюють біоенергетичний баланс.

Виражена антибактеріальна, противірусна і протигрибкова активність олій конкурує з хімічними антисептиками.

Наприклад, антисептичні властивості ефірної олії чебрецю у 25 разів сильніші за карболову кислоту, фенхелю - у 13 разів. 5%-й розчин чебрецю вбиває тифозні палички за 3 хв., стрептококи - за 4 хв.

Ароматерапія підсилює компенсаторні реакції організму шляхом відновлення механізмів діяльності внутрішніх органів, формує адаптаційні реакції, імуномодуляційні впливи, особливо через Т- і В-ланцюги імунітету, підвищує стійкість до наявних збудників і забезпечує профілактику, особливо простудних захворювань.

Під впливом ефірних олій нормалізується обмін речовин, зменшується рівень холестерину та вільних радикалів, активізується робота нирок й печінки, відбувається природне очищення організму.

Ефірні олії стабілізують рівень захисних сил, нормалізують вуглеводний обмін, стабілізують вегетативно-ендокринні дисфункції.

Протягом багатьох століть людина прагнула пізнати секрети аромату, витягнути його з рослин, що пахнуть і поставити собі на службу.

 Ароматами ми користуємося з дитинства, робимо це просто і природно, не потребуючи спеціального навчання: зубчик часнику, чай з м’ятою чи липою, терта лимонна шкірка, букет свіжих троянд.

Аромати – невід’ємна частина нашого життя.

Життя за «ароматним графіком» наповнить нас енергією благодаті, відновить енергетичний баланс, згармонізує відносини, розкриє творчі можливості, створить умови для більш тонкого пізнання світу , вселить віру і оптимізм в свої сили.

Ви прокинулись зранку, а всі члени сім’ї не можуть відірвати голови від подушки. Ніжний аромат лимону або інших цитрусових допоможе легко і ніжно розбудити всіх.

Якщо зранку низький артеріальний тиск – вдихайте олію чабрецю, розмарину, або випийте краплю з ложкою меду, або шматочком цукру і запийте чаєм.

Для ароматизації повітря на кухні використовуємо лимон, м’яту або евкаліпт, а щоб швидко ліквідувати запах «пригорілих» продуктів – олію евкаліпту.

Будь-який опік – миттєво капнути нерозведену олію чайного дерева або лаванди, або накласти компрес 4 краплі на 50 мл води. Біль стихне зразу і опік заживе без рубця.

Травмам і порізам зарадять – 1-2 краплі олії чайного дерева, лаванди або евкаліпту, коли їх капнути на пластир і заклеїти рану, краї якої заживають дуже швидко.

Якщо потрібно швидко зосередитись на роботі, випийте чай з лимоном, м’ятою, розмарином або вдихайте декілька хвилин перед роботою повітря над ароматизованою цими краплями серветкою.

Впевнений, що ви значно перевершите свої звичайні результати в роботі.

Ароматерапія за допомогою аромалампи та олії евкаліпту за допомогою аромалампи «розрядить» «конфліктну» ситуацію в приміщенні.

Якщо ви очікуєте неприємної розмови з начальником – капніть олію лаванди на місце, куди наносяться парфуми – і страх зникне. А благодатний запах лаванди заспокоїть будь-якого «деспота».

Те ж саме стосується олії апельсину. Після «розмови» з начальством, від якої піднявся артеріальний тиск – вдихайте лаванду або випийте чай з крапелькою ефірної оліі м’яти чи апельсину. Можна промасажувати точки на голові, скроні або потилиці.

Якщо наприкінці дня від випитої кави розболілася голова і посилилось серцебиття, випийте краплю лимону або фенхелю, це швидко зніме не тільки кофеїнову, а ще й нікотинову інтоксикацію.

Ввечері, якщо ви будете йти додому темними вулицями, натріть кисті рук олією м’яти – так робили у давньому Римі, щоб попередити насильницькі дії зі сторони.

В салоні автомобіля потрібно користуватися не синтетичними «запахами», а натуральною олією розмарину, лимону або ялівцю, яка зніме сонливість і втому.

При вологому прибиранні офісу і кімнат, додайте до води декілька крапель ефірної олії лимону, евкаліпту, лаванди – це буде сприяти дезинфікуванню повітря.

Перед сном можна прийняти ванну, додавши декілька крапель апельсину, лаванди або шавлії, а якщо ще капнути на серветку одну краплю будь-якої з цих олій і покласти її недалеко від подушки, то солодкий й глибокий сон гарантований.

Ввечері, для підсилення чуттєвості в інтимних стосунках, приймаємо ванну з добавками ефірної олії іланг-ілангу, жасмину, герані, неролі, пачулі або троянди.

Також проводимо розслаблюючий масаж за допомогою суміші з рослинної олії (50 мл) та 2-х крапель іланг-ілангу, 4-х крапель лимону, 4-х крапель лаванди.

А повітря в спальні ароматизуємо сумішшю (2-3 краплі на 5 м2) з іланг-ілангу та лимону. При полосканні білизни можна використовувати ефірні олії лимону, лаванди.

В дитячій практиці (дітям до 1 року) додаємо до ванни одну краплю олії лаванди або чайного дерева – це прекрасний антисептичний, протизапальний засіб.

Дуже ефективне використання індивідуальних аромамедальйонів для попередження вірусних інфекцій.

При аденоїдах і синуситах у дітей доцільно використання розведених у транспортній олії таких ефірних олій як герань, чайне дерево, евкаліпт, шавлія та м’ята .

Надзвичайно важливе значення має біоенергетична сутність ефірних олій.

Аромати - щити – вони захищають тонкі тіла від зовнішньої агресії, заздрощів, злості – меліса, ялівець, чайне дерево, кипарис, пачулі, цитронела; зміцнюють та вирівнюють енергетичні тіла – чабрець, чайне дерево, евкаліпт, піхта, левзея, ладан.

Аромати – друзі – розвивають такі якості, як терпіння, співчуття і комунікабельність – аніс, апельсин, лимон, розмарин, сандал, іланг-іланг, кориця і зміцнюють віру у свої сили й оптимізм – апельсин, базилік, кипарис, кориця, розмарин, фенхель.

Аромати – цілителі – лікують енергетичні тіла та відновлюють їх:

Аромати – вчителі – відкривають шлях до самовдосконалення: ладан, лаванда, евкаліпт, жасмин, сандал.

Аромати для медитаціїжасмин, лаванда, ладан, ялівець, мускат, сандал, рожеве дерево.

Аромати – психологи: ліквідують лінощі, апатію, нудьгу, страхи – іланг-іланг, рожеве дерево, ялівець, шавлія, сосна, бергамот:

Можна колекціонувати похмурі дні, невдачі, напівпорожні гаманці і бути нещасливим. А можна збирати щирі посмішки, дружні рукостискання, гарну музику, вишукані запахи і стати щасливим.

Створення власної колекції ароматів – це буде початок нового щасливого, наповненого світлом і любов’ю, життя.

Прокопів Віталій Михайлович, лікар-невропатолог, цілитель, ароматерапевт, член ради Української академії цілительства

Добавить комментарий