Весь світ – в одній краплі.
Якщо це крапля натуральної ефірної олії....
Сьогодні ми з Вами вирушаємо у дивовижну подорож до неймовірно прекрасної, сповненої загадок, таємниць і задоволень країни ароматів. Ароматів, які даровані нам Природою. Ароматів, які вона дбайливо і з величезною любов’ю створила для нас.
Отже, перегорнімо сторінки історії людства, зазирнемо у далеке минуле, і почнемо свою подорож зі Стародавнього Єгипту….
Стародавній Єгипет був воістину великою цивілізацією у використанні і розвитку ароматів. Аромати використовували для дезинфекції повітря в помешканнях, догляду за шкірою тіла і обличчя, приготування ароматичних ванн, ароматизації білизни, а також додавали у їжу і вино.
Давньоєгипетські жреці використовували їх під час релігійних церемоній для того, щоб ввести присутніх в транс і активно впливати на їхню свідомість, підпорядкувавши своїй волі. Гіппократ рекомендував своїм пацієнтам при лікуванні багатьох захворювань щоденно приймати ароматичні ванни і робити масаж з ароматичними оліями.
Але не тільки в побуті і медицині застосовувались ефірні олії. Секрети отримання і застосування ефірних олій були відомі тільки обраним, оскільки цілющі властивості ароматів вважались надприродними і відкривались лише посвяченим.
В країнах Сходу склалися свої традиції застосування ароматів. В Індії вважають, що аромати розкривають душу і налаштовують розум. Під час будівництва храмів, наприклад, в розчин додавали, згідно таємних рецептів, ефірні олії, що не тільки сприяло дезинфекції повітря в приміщенні, але й створювало атмосферу прохолоди, спокою, роздумів і медитації.
Протягом усієї історії ефірні олії були символами багатства і підносились в якості найцінніших подарунків. На жаль, багато секретів ароматерапії як мистецтва лікування, розтанули у вічності разом з великими імперіями. Тому багато чого приходиться відкривати заново.
На початку ХХ сторіччя французький хімік Рене Морис Гаттфосс, експериментуючи в своїй лабораторії, випадково обпік руку і опустив її у ємність з олією лаванди, що стояла поруч. На його здивування, опік на руці загоївся набагато швидше, ніж зазвичай, і до того ж, не залишилось ніяких шрамів. Це зацікавило Гаттфосса, і він почав вивчати властивості лавандової олії більш прискіпливо. Результати своїх досліджень він виклав в книзі «Ароматерапія». Саме Гаттфосс і започаткував цей термін «ароматерапія».
Під час Першої світової війни ефірні олії чебрецю і лаванди використовувались для лікування вогнепальних поранень і стерилізації інструментів. Будучи натуральними антибіотиками, ефірні олії не просто вбивають бактерії і віруси, але й стимулюють імунну систему людини. Дуже часто ми приймаємо антибіотики в тих випадках, коли без них можна обійтись. Адже куди краще і корисніше використовувати цілющі властивості натуральних ефірних олій, подарованих нам Матінкою-Природою.
Більше 6000 років знайоме людство з чудодійним впливом натуральних ефірних олій, з їх цілющими і очищуючими властивостями і неповторними ароматами. В наші дні мистецтво ароматерапії розповсюдилось по усьому світу. Люди прагнуть віднайти втрачену у сучасному житті рівновагу, звертаючись до давньої мудрості і відкриваючи знову благотворну дію ароматичних олій.
Стреси, забруднення оточуючого середовища, неправильне харчування, неспокійний, але в той же час малорухомий спосіб життя шкідливо впливає на тіло і душу. Мистецтво ароматерапії використовує могутність чистих ароматичних олій, впливаючи на нюх і дотик і відновлюючи гармонію душі і тіла.
Комментарии